Eva Annikki Peltonen

Ta blondýna v souboru

Eva Annikki Peltonen je od roku 2012 členkou dětského divadelního spolku Meče a Přeslice. V roce 2017 se rolí v inscenaci Probuzení jara, začlenila mezi dospěláky v souboru OBVB, kde je jeho významnou posilou.

Slavík - 2013

Role Slavíka a uklízeče

První velká role v pohádce Slavík, kterou pro dětský spolek upravil Pavel Dorazil. Meče a Přeslice se s touto pohádkou účastnili soutěží Poděs Olomouc a Hanácký divadelní máj Němčice nad Hanou.


Princezna Esemeska první - 2015

Role princezny Esemesky


Pohádka Vladimíra Kracíka / uměleckého vedoucího divadla Tramtárie/ se odehrává v klasické situaci, kdy se princezna má vdát za někoho koho nechce a proto si usmyslí, že bude mluvit bez hacku a carek :-)


Děvčátko se sirkami - 2016

Soutěžní dialog - Pohárek SČDO 2016

Postava děvčátka se sirkami, pochází z pera Hanse Christiana Andersena a v dialogu zdatně sekundoval

Zdeněk Hrbek


Čert a Káča - 2016

Role Čerta

Pohádka Jiřího Tepera Čert a Káča se stala plnohodnout součástí nabízených představení OBVB. Eva zde ztvárnila roli druhého čerta v pekle společně s Michaelou Kotěšovskou a Zdeňkem Škodou.


Probuzení jara - 2017


Inscenace více než sto let staré, stále však živé hry Franka Wedekinda o uvědomování si vlastní sexuality, o hranicích osobní svobody ve společnosti sešněrované pokrytectvím a hledání vlastní morálky. Na počátku příběhu je překvapení dětí nad tím, že přestávají být dětmi, a na konci sebevražda, smrt při potratu a útěk z dosud známého světa.

Otylka - 2018

Role pokojské Haničky - v alternaci s Jitkou Smutnou


Krakonošův klobouk - 2018Role Marjánky v pohádce 


Dovolená s rizikem

Role Brendy, manželky hlavního hrdiny ve dveřové frašce.