Roman Tegel

...pan herec

Roman Tegel se narodil 11. 12. 1977 v Olomouci. V letech 2001-2005 působil jako člen ochotnického spolku Flok v Samotíškách a od roku 2004 je členem a velkou oporou souboru Osvětové besedy Velká Bystřice. Na svém kontě má mnoho ocenění a uznání udělených odbornými porotami.

Buďmež zemi lehcí - 2005

role Manuela


Příběh o dívce, která přichází do horského kláštera, aby zde očistila svou duši a mysl. Toto sci-fi drama režíroval Tomáš Hradil a Roman zde stvárnil roli Manuela, který se snaží z čisté lásky zachránit svoji milou ze spárů Učitele, hlavního šéfa sekty.Rozpaky zubaře Svatopluka Nováka - 2007

role zubaře Svatopluka Nováka


Tato komedie nás přivádí do zubní ordinace doktora Svatopluka Nováka, abychom byli svědky, čeho je člověk schopen aby uspěl v kolektivu a navíc vyhrál sázku. Romanovou, velmi častou partnerkou na jevišti byla Marie Lukášová roz. Pecůchová. V tomto představení zvárnila sestřičku Janičku.Mnoho povyku pro psa - 2011

role Antoška

Mnoho povyku pro psa, je původně maďarská komedie z časů hlubokého komunismu a pojednává o korupci a o tom jak chudák do ještě větší nouze přišel a jak nadřízení odplácejí poslušným podřízeným. Náš soubor si hru upravil a náhradní díly na žigulíka zaměnil za dotace EU. Je zajímavé že, touto pouhou výměnou je tato komedie opět hratelná a má svoji platnost. Zajímavostí je že, se komedie dočkala 30 repríz což je prozatím nejvíc v historii Velkobystřického divadla. V tomto představení dostává Roman novou jevištní partnerku a to Jitku Smutnou.


Mátový nebo citron? - 2012

role Juliena / nebo-li Žužínka/


Tato francouzká fraška, pojednává o malém souboru který zkouší komedii. žánrově se jedná o divadlo na divadle. Tedy nejprve vidíme zkoušení hry které se samozřejmě nedaří a po přestávce jsme svědky samotné hry která se nedaří ještě více. To samo osobě přináší spoustu komických scén a zápletek. Roman zde stvárnil hlavní roli opět po boku jitky Smutné.Potrestaný záletník - 2013

role SingletonaPotrestaný záletník je jedna z nejsložitějších her Feidoových. Nutno také říct že, se dočkala pouze několika repríz a brzy byla stažena z repertoáru. Po Romanově boku opět Jitka Smutná.
Miláček Fando a Lis - 2014

role Fando


Po řadě komedií přichází toto španělské absurdní drama. Bylo pojato, režisérem Tomášem Hradilem, velmi naturalisticky ale vkusně. Je pravdou že, někteří diváci se nedokázali stotožnit s konfrontací drsných scén. V hlavní roli opět Roman Tegel a Jitka Smutná.
Probuzení jara - 2017

role Franka Wedekinda


Inscenace více než sto let staré, stále však živé hry Franka Wedekinda o uvědomování si vlastní sexuality, o hranicích osobní svobody ve společnosti sešněrované pokrytectvím a hledání vlastní morálky. Na počátku příběhu je překvapení dětí nad tím, že přestávají být dětmi, a na konci sebevražda, smrt při potratu a útěk z dosud známého světa. Tentokrát se po boku Romana objevila, stoupající hvězda souboru Jitka Doležalová.